📱 Spesifikasi Lengkap Doogee DG Ares Kamera N/A Baterai 300mAh
💰 Estimasi Harga: About 40 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2021, September 27 |
| Status | Available. Released 2021, September 27 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 45.9 x 45.9 x 10.3 mm (1.81 x 1.81 x 0.41 in) |
| Weight | 47 g (1.66 oz) |
| Build | Plastic frame, plastic back |
| SIM | No |
| 3ATM waterproof (up to 30m) | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 1.32 inches |
| Resolution | 360 x 360 pixels (~386 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary |
| Chipset | Realtek 8762C |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, heart rate |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 300 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Green, Rose Gold, Black |
| Price | About 40 EUR |