📱 Spesifikasi Lengkap Asus Zenwatch 2 WI502Q Kamera N/A Baterai 300mAh
💰 Estimasi Harga: About 150 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2015, September. Released 2015, September |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 45.2 x 37.2 x 11.8 mm (1.78 x 1.46 x 0.46 in) |
| Weight | – |
| Build | Glass front (Gorilla Glass 3), stainless steel frame |
| SIM | No |
| IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 min) Compatible with standard 18mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.45 inches |
| Resolution | 280 x 280 pixels (~273 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass 3 |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android Wear OS 2.1 |
| Chipset | Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400 (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 |
| GPU | Adreno 305 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB 512MB RAM |
| eMMC 4.5 | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 4.1, LE |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| MP3 player Voice dial/commands | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 300 mAh, non-removable |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gunmetal, Silver, Rose gold |
| Price | About 150 EUR |