📱 Spesifikasi Lengkap Asus VivoTab RT TF600T Kamera 8MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 420 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2012, October. Released 2012, November |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 262.5 x 170.9 x 8.3 mm (10.33 x 6.73 x 0.33 in) |
| Weight | 525 g (1.16 lb) |
| SIM | No |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | Super IPS+ LCD |
| Size | 10.1 inches, 281.1 cm 2 (~62.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1366 x 768 pixels, 16:9 ratio (~155 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| TruVivid technology | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft Windows RT |
| Chipset | Nvidia Tegra 3 T30 |
| CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A9 |
| GPU | ULP GeForce |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 32GB 2GB RAM, 64GB 2GB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 8 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with quad speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| SonicMaster sound technology | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Positioning | No |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | 2.0, OTG |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass |
| Asus WebStorage (32 GB) HDMI port MP4/DivX/Xvid/H.264 player MP3/WAV/eAAC+ player Photo viewer/editor Document editor/viewer | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po (25 Wh) |
| Talk time | Up to 9 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gray |
| Price | About 420 EUR |