📱 Spesifikasi Lengkap Asus PadFone Infinity Kamera 13MP Baterai 2400mAh
💰 Estimasi Harga: About 1000 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 3, 7, 20 |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat3 100/50 Mbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2013, February. Released 2013, April |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 143.5 x 72.8 x 8.9 mm (5.65 x 2.87 x 0.35 in) |
| Weight | 141 g (4.97 oz) |
| SIM | Nano-SIM |
| Padfone Station with 10.1 inches IPS display, 1920 x 1200 pixels, 5000 mAh battery, 1 MP front camera. 264.6 x 181.6 x 10.7mm, 530g. | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | Super IPS+ LCD |
| Size | 5.0 inches, 68.9 cm 2 (~66.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~441 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 4.1.2 (Jelly Bean), upgradable to 4.4.2 (KitKat) |
| Chipset | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 |
| CPU | Quad-core 1.7 GHz Krait |
| GPU | Adreno 320 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 32GB 2GB RAM, 64GB 2GB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 13 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Positioning | GPS, GLONASS |
| NFC | Yes |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 (SlimPort TV-out), OTG |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, proximity, compass |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 2400 mAh, non-removable |
| Stand-by | Up to 410 h |
| Talk time | Up to 19 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Titanium Gray, Champagne Gold, Hot Pink |
| Price | About 1000 EUR |