📱 Spesifikasi Lengkap Asus P527 Kamera 2MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 300 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Yes |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, September. Released 2008, October |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 113 x 58 x 15.4 mm (4.45 x 2.28 x 0.61 in) |
| Weight | 125 g (4.41 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | 2.6 inches, 20.9 cm 2 (~31.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~154 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional |
| Chipset | TI OMAP 850 |
| CPU | 200 MHz ARM926EJ-S |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Internal | 128MB 64MB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP, AF |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, Midi, MP3, WMA, WAV ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 2.0 |
| Positioning | GPS, SiRF Star III chipset |
| Infrared port | Yes |
| Radio | FM radio |
| USB | 1.1 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 1.2.1/2.0 |
| Business card scanner Voice Recognition MP3 Player Pocket Office Organizer Voice memo World time Stopwatch | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |
| Price | About 300 EUR |