📱 Spesifikasi Lengkap vivo Pad SE Kamera 5MP Baterai 8500mAh
💰 Estimasi Harga: About 120 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2025, April 21 |
| Status | Available. Released 2025, April 25 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 277.1 x 185.6 x 6.8 mm (10.91 x 7.31 x 0.27 in) |
| Weight | 559 g or 569 g (1.23 lb) |
| SIM | No |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 90Hz, 600 nits |
| Size | 12.3 inches, 445.8 cm 2 (~86.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1600 x 2464 pixels, 3:2 ratio (~239 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 15, OriginOS 5 HD |
| Chipset | Qualcomm SM4450 Snapdragon 4 Gen 2 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A78 & 6×1.95 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 613 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| UFS 3.1 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 5 MP |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity (accessories only) |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 8500 mAh |
| Charging | 15W wired |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gray, Blue, Titanium |
| Price | About 120 EUR |