📱 Spesifikasi Lengkap vivo iQOO Watch Kamera N/A Baterai 505mAh
💰 Estimasi Harga: About 160 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | HSPA / LTE |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2024, April 24 |
| Status | Available. Released 2024, April 24 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 46.1 x 46.1 x 11.3 mm (1.81 x 1.81 x 0.44 in) |
| Weight | 36 g (1.27 oz) |
| SIM | eSIM |
| 5ATM water resistant Compatible with standard 22mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.43 inches |
| Resolution | 466 x 466 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Blue OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB 64MB RAM |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, barometer, compass, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 505 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 160 EUR |