๐ฑ Spesifikasi Lengkap LG Stylo 6 Kamera 13MP Baterai 4000mAh
๐ฐ Estimasi Harga: About 200 EUR
| ๐น NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps |
| ๐น LAUNCH | |
| Announced | 2020, May 20. Released 2020, May 20 |
| Status | Discontinued |
| ๐น BODY | |
| Dimensions | 171.2 x 77.7 x 8.6 mm (6.74 x 3.06 x 0.34 in) |
| Weight | 219 g (7.72 oz) |
| SIM | Nano-SIM |
| Stylus | |
| ๐น DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 6.8 inches, 109.8 cm 2 (~82.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 2460 pixels (~395 ppi density) |
| ๐น PLATFORM | |
| OS | Android 10 |
| Chipset | Mediatek MT6765 Helio P35 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| ๐น MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 64GB 3GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| ๐น MAIN CAMERA | |
| Triple | 13 MP, (wide), PDAF 5 MP, 120ห, (ultrawide) Auxiliary lens |
| Features | LED flash, panorama, HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SELFIE CAMERA | |
| Single | 13 MP, 1/3.1″, 1.12ยตm |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| ๐น COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| ๐น FEATURES | |
| Sensors | Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity |
| ๐น BATTERY | |
| Type | Li-Po 4000 mAh |
| ๐น MISC | |
| Colors | White |
| Models | LMQ730TM, LM-Q730TM |
| Price | About 200 EUR |