๐ฑ Spesifikasi Lengkap LG Q31 Kamera 13MP Baterai 3000mAh
๐ฐ Estimasi Harga: About 150 EUR
| ๐น NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| ๐น LAUNCH | |
| Announced | 2020, September 17. Released 2020, September 25 |
| Status | Discontinued |
| ๐น BODY | |
| Dimensions | 147.9 x 71 x 8.7 mm (5.82 x 2.80 x 0.34 in) |
| Weight | 145 g (5.11 oz) |
| SIM | Nano-SIM |
| MIL-STD-810G compliant* *does not guarantee ruggedness or use in extreme conditions | |
| ๐น DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 5.7 inches, 81.1 cm 2 (~77.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~295 ppi density) |
| ๐น PLATFORM | |
| OS | Android 10 |
| Chipset | Mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm) |
| CPU | Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| ๐น MEMORY | |
| Card slot | microSDXC |
| Internal | 32GB 3GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| ๐น MAIN CAMERA | |
| Dual | 13 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/3.1″, 1.12ยตm, PDAF 5 MP, f/2.2, 120ห (ultrawide), 1/5.0″, 1.12ยตm |
| Features | LED flash, panorama, HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP, f/2.2, 24mm (wide), 1/5.0″, 1.12ยตm |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| ๐น COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | microUSB 2.0 |
| ๐น FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| ๐น BATTERY | |
| Type | Li-Ion 3000 mAh |
| ๐น MISC | |
| Colors | Silver |
| Models | LM-Q310N |
| Price | About 150 EUR |