๐ฑ Spesifikasi Lengkap LG K22 Kamera 13MP Baterai 3000mAh
๐ฐ Estimasi Harga: About 140 EUR
| ๐น NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 – International |
| 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 40 – Brazil | |
| 4G bands | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40 – International |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| ๐น LAUNCH | |
| Announced | 2020, September 12. Released 2020, September 12 |
| Status | Discontinued |
| ๐น BODY | |
| Dimensions | 155.7 x 75.4 x 8.4 mm (6.13 x 2.97 x 0.33 in) |
| Weight | 169.5 g (6.00 oz) |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| MIL-STD-810G compliant* *does not guarantee ruggedness or use in extreme conditions | |
| ๐น DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 400 nits (typ) |
| Size | 6.2 inches, 95.9 cm 2 (~81.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density) |
| ๐น PLATFORM | |
| OS | Android 10 |
| Chipset | Qualcomm QM215 Snapdragon 215 (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Adreno 308 |
| ๐น MEMORY | |
| Card slot | microSDXC |
| Internal | 32GB 2GB RAM, 64GB 3GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| ๐น MAIN CAMERA | |
| Dual | 13 MP, 27mm (wide), 1/3.1″, 1.12ยตm, PDAF 2 MP (macro) |
| Features | LED flash, HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP, f/2.2, 24mm (wide), 1/5.0″, 1.12ยตm |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| ๐น COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS |
| NFC | No |
| Radio | FM radio (market/operator dependent) |
| USB | microUSB 2.0, OTG |
| ๐น FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| ๐น BATTERY | |
| Type | Li-Po 3000 mAh |
| ๐น MISC | |
| Colors | Titan, Blue |
| Models | LMK200Z, LMK200E, LMK200B, LM-K200 |
| Price | About 140 EUR |