📱 Spesifikasi Lengkap Doogee T10S Kamera 8MP Baterai 6600mAh
💰 Estimasi Harga: About 180 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2023, July 01 |
| Status | Available. Released 2023, July 20 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 8.4 mm thickness |
| Weight | 563 g (1.24 lb) |
| Build | Glass front, aluminum frame, aluminum back |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Stylus support | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 10.1 inches, 295.8 cm 2 |
| Resolution | 1200 x 1920 pixels, 16:10 ratio (~224 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 13 |
| Chipset | Unisoc T606 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MP1 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (uses shared SIM slot) |
| Internal | 128GB 6GB RAM |
| UFS 2.1 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Dual | 8 MP secondary unspecified camera |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | Unspecified |
| NFC | No |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Unspecified |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 6600 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Mint Green, Neptune Blue, Space Gray |
| Price | About 180 EUR |