📱 Spesifikasi Lengkap OnePlus Nord Watch Kamera N/A Baterai 230mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2022, Octoder |
| Status | Available. Released 2022, October |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 45.2 x 37.2 x 10.4 mm (1.78 x 1.46 x 0.41 in) |
| Weight | 52.4 g (1.87 oz) |
| Build | Glass front, zinc frame |
| SIM | No |
| IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED, 500 nits (typ) |
| Size | 1.78 inches |
| Resolution | 368 x 448 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 256MB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| Positioning | Unspecified |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 230 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Midnight Black, Deep Blue |
| Models | OPBBE221 |
| Price | About 60 EUR |