📱 Spesifikasi Lengkap Oukitel OT6 Kamera 5MP Baterai 8000mAh
💰 Estimasi Harga: About 90 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2024, March |
| Status | Available. Released 2024, March |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 246.1 x 162.8 x 9.6 mm (9.69 x 6.41 x 0.38 in) |
| Weight | 553 g (1.22 lb) |
| SIM | No |
| Stylus support | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 330 nits |
| Size | 10.1 inches, 295.8 cm 2 (~73.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 800 x 1280 pixels, 16:10 ratio (~149 ppi density) |
| Protection | Mohs level 4 |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 13 |
| Chipset | RK3562 (22 nm) |
| CPU | Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Mali-G52 2EE |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC |
| Internal | 64GB 4GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 5 MP, f/2.0, AF |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 2 MP, f/2.8 |
| Video | Yes |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 8000 mAh |
| Charging | 10W wired |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Green, Gray, Purple |
| Price | About 90 EUR |
| 🔹 EU LABEL | |
| Energy | Class E |
| Battery | 112:48h endurance, 1000 cycles |
| Free fall | Class C (104 falls) |
| Repairability | Class B |