📱 Spesifikasi Lengkap Motorola Quench XT3 XT502 Kamera 15MP Baterai 1270mAh
💰 Estimasi Harga: About 170 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 1900 / 2100 |
| Speed | HSPA 7.2/0.384 Mbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2010, July. Released 2010, August |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 114.9 x 56.8 x 12.6 mm, 80 cc (4.52 x 2.24 x 0.50 in) |
| Weight | 114 g (4.02 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Trackball | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 3.2 inches, 30.5 cm 2 (~46.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 320 x 480 pixels, 3:2 ratio (~180 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| MOTOBLUR UI with Live Widgets | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 1.6 (Donut) |
| Chipset | Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 |
| CPU | 600 MHz ARM 11 |
| GPU | Adreno 200 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Internal | 512MB 256MB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 3.15 MP |
| Features | LED flash |
| Video | 320×480@15fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 2.0, A2DP, EDR |
| Positioning | GPS, A-GPS |
| Radio | No |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| Browser | HTML |
| MP3/WMA/WAV/eAAC+ player MP4/DivX/H.264 player Document viewer Photo viewer/editor Organizer Voice memo Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Po 1270 mAh battery |
| Stand-by | Up to 560 h (2G) / Up to 445 h (3G) |
| Talk time | Up to 8 h 10 min (2G) / Up to 6 h 30 min (3G) |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Brown |
| Models | xt502 |
| SAR | 1.16 W/kg (head) 0.59 W/kg (body) |
| SAR EU | 0.96 W/kg (head) |
| Price | About 170 EUR |