📱 Spesifikasi Lengkap Motorola EX210 Kamera 15MP Baterai 1130mAh
💰 Estimasi Harga: About 130 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | TD-SCDMA |
| Speed | TD-SCDMA |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2010, October. Released 2010, October |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 116 x 56 x 13.8 mm (4.57 x 2.20 x 0.54 in) |
| Weight | 130 g (4.59 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Size | 3.2 inches, 29.1 cm 2 (~44.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 400 pixels, 5:3 ratio (~146 ppi density) |
| Handwriting recognition | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Phonebook | 2000 entries, Photocall |
| Call records | Yes |
| Internal | 512MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 3.15 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| CMMB mobile TV MP3/WAV/AAC+ player MP4/H.264 player Organizer Voice memo/dial Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1130 mAh battery |
| Stand-by | Up to 380 h |
| Talk time | Up to 9 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 130 EUR |