📱 Spesifikasi Lengkap Motorola CITRUS WX445 Kamera 15MP Baterai 1150mAh
💰 Estimasi Harga: About 90 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | CDMA / EVDO |
| 2G bands | CDMA 800 / 1900 |
| 3G bands | CDMA2000 1xEV-DO |
| Speed | EV-DO Rev.0, 153.2 Kbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2010, October. Released 2010, November |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 104 x 59 x 15 mm, 92 cc (4.09 x 2.32 x 0.59 in) |
| Weight | 110 g (3.88 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| BACKTRACK touch panel | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT |
| Size | 3.0 inches, 27.9 cm 2 (~45.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~133 ppi density) |
| Touch sensitive controls MOTOBLUR UI with Live Widgets | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 2.1 (Eclair) |
| Chipset | Qualcomm MSM7625 |
| CPU | 528 MHz ARM 11 |
| GPU | Adreno 200 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot), 2 GB included |
| Internal | 512MB 256MB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 3.15 MP |
| Video | CIF@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 2.1, A2DP |
| Positioning | GPS, A-GPS |
| Radio | No |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| Browser | HTML, Adobe Flash Lite |
| MP3/WAV/WMA/AAC+ player MP4/WMV/H.264 player Document viewer Photo viewer/editor Organizer Voice memo/dial Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1150 mAh battery |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 6 h 20 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 90 EUR |