📱 Spesifikasi Lengkap Motorola U9 Kamera 2MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 70 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 12 |
| EDGE | Class 12 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, October. Released 2008, February |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 90 x 48.6 x 16.4 mm, 57 cc (3.54 x 1.91 x 0.65 in) |
| Weight | 87.5 g (3.07 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.0 inches, 12.4 cm 2 (~28.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~200 ppi density) |
| Second external OLED, 65K colors display (128 x 160 pixels) Touch sensitive music keys Downloadable wallpapers, screensavers | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux / Java-based MOTOMAGX |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Internal | 25MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| MP3/AAC/AAC+/WMA/OGG/AMR player WMV/MP4 player iTap Organizer Voice command Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 350 h |
| Talk time | Up to 7 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Pink, Purple |
| SAR | 1.36 W/kg (head) Â Â 0.56 W/kg (body) |
| SAR EU | 1.02 W/kg (head) |
| Price | About 70 EUR |