📱 Spesifikasi Lengkap Motorola W377 Kamera N/A Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 70 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, October |
| Status | Cancelled |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 99 x 45 x 18.6 mm, 73 cc (3.90 x 1.77 x 0.73 in) |
| Weight | 95 g (3.35 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.8 inches, 28 x 35 mm, 10.2 cm 2 (~22.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~114 ppi density) |
| Second external mono display Screensavers and wallpapers Downloadable logos | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 entries |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 10MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | miniUSB |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | No |
| iTap Organizer | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 250 h |
| Talk time | Up to 7 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Cannon Gray, Lustrous Silver, Mandarin Orange |
| Price | About 70 EUR |