📱 Spesifikasi Lengkap Motorola KRZR K1 Kamera 2MP Baterai 700mAh
💰 Estimasi Harga: About 110 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 12 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2006, July |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 103 x 42 x 16 mm (4.06 x 1.65 x 0.63 in) |
| Weight | 102 g (3.60 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 1.9 inches, 30 x 37 mm, 11.4 cm 2 (~26.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels (~148 ppi density) |
| Second external CSTN, 256K colors display (96 x 80 pixels) Screensavers and wallpapers Downloadable logos | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 x 20 fields, Photo call |
| Call records | 40 dialed, 40 received, 40 missed calls |
| Internal | 20MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | CIF |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/AAC/AAC+ player Predictive text input Organizer Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 700 mAh battery (BC50) |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Cosmic Blue, Silver Sail |
| Price | About 110 EUR |