📱 Spesifikasi Lengkap Motorola PEBL U3 Kamera N/A Baterai 900mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, September. Released 2008, December |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 87.5 x 49 x 22.2 mm (3.44 x 1.93 x 0.87 in) |
| Weight | 105 g (3.70 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 1.9 inches, 11.4 cm 2 (~26.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~108 ppi density) |
| Second external monochrome display (96 x 32 pixels) Downloadable wallpapers, screensavers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 1000 entries, Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 10MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | miniUSB |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, EMail, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes + downloadable |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Push to talk MP4 player iTap Organizer Voice command Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 900 mAh battery |
| Stand-by | Up to 220 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |
| SAR | 1.43 W/kg (head) Â Â 0.73 W/kg (body) |
| SAR EU | 0.81 W/kg (head) |
| Price | About 60 EUR |