📱 Spesifikasi Lengkap Motorola V872 Kamera N/A Baterai 810mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q3 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 87 x 46 x 21.8 mm, 85 cc (3.43 x 1.81 x 0.86 in) |
| Weight | 90 g (3.17 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
| Second OLED display (96 x 32 pixels) Downloadable screensavers wallpapers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes + Java downloadable |
| Java | Yes |
| Predictive text input (iTAP) Organizer Stopwatch Voice memo/dial | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 810 mAh battery |
| Stand-by | Up to 270 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |