📱 Spesifikasi Lengkap Motorola MPx100 Kamera 3MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Cancelled |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 114 x 50 x 22 mm, 106 cc (4.49 x 1.97 x 0.87 in) |
| Weight | 130 g (4.59 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65k colors |
| Size | |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 9 lines |
| Downloadable wallpaper and screensavers | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft Smartphone 2003 |
| Chipset | TI OMAP 1710 |
| CPU | 200 MHz ARM926EJ-S |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | SD |
| Internal | 64MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Features | LED flash |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Polyphonic(16) ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | GPS (optional) |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 1.2.1, HTML |
| MP3/AAC/AAC+/WMA/OGG/AMR player WMV/MP4 player Predictive text input Sync ML Voice memo Voice dial Optional QWERTY keyboard | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |