📱 Spesifikasi Lengkap Motorola MPx220 Kamera 3MP Baterai 1000mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 100 x 48 x 24.3 mm, 99 cc (3.94 x 1.89 x 0.96 in) |
| Weight | 110 g (3.88 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65k colors |
| Size | 2.0 inches, 31 x 39 mm, 12.6 cm 2 (~26.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 8 lines (~141 ppi density) |
| Second display CSTN 4096 colors (96 x 64 pixels) Downloadable wallpapers and screensavers | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft Smartphone 2003 |
| Chipset | TI OMAP 1611 |
| CPU | 204 MHz ARM926EJ-S |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | miniSD (512 MB max) |
| Internal | 64MB |
| 32 MB user accessible, 25 MB free | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML (PocketIE) |
| MS Pocket Outlook, Media Player MP3/MP4 player Predictive text input Sync ML Voice command | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1000 mAh battery |
| Stand-by | 140 h – 260 h |
| Talk time | 5 h – 7h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |