📱 Spesifikasi Lengkap Motorola MPx Kamera 3MP Baterai 960mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 99.7 x 61.2 x 24 mm, 140 cc (3.93 x 2.41 x 0.94 in) |
| Weight | 174 g (6.14 oz) |
| Keyboard | QWERTY |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65k colors |
| Size | 2.8 inches, 42 x 57 mm, 24.3 cm 2 (~39.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
| Second color STN display (96 x 64 pixels) Dual hinges allow to open the device in both portrait and landscape mode | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft PocketPC 2003 SE |
| Chipset | TI OMAP 1710 |
| CPU | 200 MHz ARM926EJ-S |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | MMC/SD |
| Internal | 32MB |
| 16 MB free | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Polyphonic(24) ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11b |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
| Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, PDF viewer) MP3/AAC/AAC+/WMA/OGG/AMR player WMV/MP4 player | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 960 mAh battery |
| Stand-by | Up to 100 h |
| Talk time | Up to 3 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |