📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A780 Kamera 3MP Baterai 780mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Yes |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q3 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 106 x 53 x 24 mm, 106 cc (4.17 x 2.09 x 0.94 in) |
| Weight | 141 g (4.97 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | 2.5 inches, 38 x 50 mm, 19.4 cm 2 (~34.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~160 ppi density) |
| Handwriting recognition | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux |
| CPU | 312 MHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Internal | 48MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | GPS |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
| MP3 player Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF) Organizer SyncML Voice dial | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 780 mAh battery |
| Stand-by | 110 h – 180 h |
| Talk time | 3 h – 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |