📱 Spesifikasi Lengkap Motorola E680i Kamera N/A Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2005, March |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 109 x 53.8 x 20.5 mm, 105 cc (4.29 x 2.12 x 0.81 in) |
| Weight | 133 g (4.69 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | 2.5 inches, 38 x 50 mm, 19.4 cm 2 (~33.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~160 ppi density) |
| 8-way navi key Downloadable logos | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux |
| CPU | Intel XScale 300 MHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | MMC/SD, up to 2 GB |
| Internal | 50MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| Alert types | Vibration; Polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 3D surround sound | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Predictive text input Organizer Voice command | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 180 h |
| Talk time | Up to 3 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |