📱 Spesifikasi Lengkap Motorola C113a Kamera N/A Baterai 920mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2005, Q3 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 101.3 x 45.7 x 21.5 mm, 74 cc (3.99 x 1.80 x 0.85 in) |
| Weight | 86 g (3.03 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | Monochrome graphic |
| Size | |
| Resolution | 96 x 64 pixels, 3:2 ratio |
| Screensaver analog clock | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | SIM based only |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Monophonic ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS |
| Browser | |
| Games | Yes |
| Java | No |
| iTap Currency converter Calculator Stopwatch | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 920 mAh battery |
| Stand-by | Up to 450 h |
| Talk time | Up to 11 h 40 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |