📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A760 Kamera N/A Baterai 750mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 100 x 53 x 21 mm, 100 cc (3.94 x 2.09 x 0.83 in) |
| Weight | 120 g (4.23 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio |
| Handwriting recognition | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux |
| CPU | 206 MHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 32MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | CIF |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP, HTML |
| Clock | Yes |
| Alarm | Yes |
| MP3 player Organizer RS 232 | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 750 mAh battery (77642) |
| Stand-by | Up to 160 h |
| Talk time | Up to 5 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Coral grey |