📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A835 Kamera N/A Baterai 1050mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / UMTS |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | UMTS 2100 |
| Speed | Yes, 384 kbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 135 x 58.2 x 24.2 mm, 134 cc (5.31 x 2.29 x 0.95 in) |
| Weight | 157 g (5.54 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 176 x 220 pixels |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | In shared memory, Photo call |
| Call records | Yes |
| Internal | 64MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | GPS |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | No preinstalled, downloadble |
| Java | Yes |
| Organizer MP3/MP4 player Predictive text input Sync ML | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Po 1050 mAh battery (BA680) |
| Stand-by | Up to 160 h |
| Talk time | Up to 2 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |