📱 Spesifikasi Lengkap Motorola V600 Kamera N/A Baterai 700mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003, Oct |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 88 x 48 x 24 mm, 82 cc (3.46 x 1.89 x 0.94 in) |
| Weight | 115 g (4.06 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 8 lines |
| Second display (96 x 32 pixels), 2 lines Downloadable screensavers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 1000 entries, Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 5MB |
| 20 voice dial numbers | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Clock | Yes |
| Alarm | Yes |
| Games | Downloadable |
| Java | Yes |
| Predictive text input Organizer Voice memo/dial Changeable front covers | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 700 mAh battery (BLS8470) |
| Stand-by | Up to 160 h |
| Talk time | Up to 5 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |