📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A920 Kamera N/A Baterai 1050mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / UMTS |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | UMTS 2100 |
| Speed | Yes, 384 kbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 148 x 60 x 24 mm, 175 cc (5.83 x 2.36 x 0.94 in) |
| Weight | 212 g (7.48 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 208 x 320 pixels, 3:2 ratio |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Symbian 7.0, UIQ 2.0 |
| Chipset | TI OMAP 1510 |
| CPU | 168 MHz ARM925T |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | MMC/SD, 32 MB SD included |
| Internal | 8MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, WAV ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| MIDI, AMR ringtones | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | GPS |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera) |
| MP3/MP4 player Predictive text input Organizer Sync ML Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Po 1050 mAh battery (BA680) |
| Stand-by | Up to 160 h |
| Talk time | Up to 2 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |