📱 Spesifikasi Lengkap Sharp 705SH Kamera 2MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / UMTS |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | UMTS 2100 |
| Speed | Yes, 384 kbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2006, May |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 101 x 50 x 17 mm (3.98 x 1.97 x 0.67 in) |
| Weight | 104 g (3.67 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.2 inches, 33 x 45 mm, 15.0 cm 2 (~29.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~182 ppi density) |
| Second external mono display (12 x 72 pixels) | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 500 entries, Photocall |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | CIF videocall camera |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | WAP |
| Games | Yes + downloadable |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Face recognition MP3/AAC player Predictive text input Organizer | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 3 h 50 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gold, Royal Black, Silky Pink |