📱 Spesifikasi Lengkap Micromax X352 Kamera N/A Baterai 3000mAh
💰 Estimasi Harga: About 20 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 – SIM 1 & SIM 2 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2014, May. Released 2014, May |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 125 x 56 x 16 mm (4.92 x 2.20 x 0.63 in) |
| Weight | – |
| SIM | Dual SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 2.8 inches, 24.3 cm 2 (~34.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC |
| Phonebook | 500 entries |
| Call records | Yes |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | TBD |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0 |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS |
| Games | Downloadable |
| Java | No |
| Audio/video player | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 3000 mAh, removable |
| Stand-by | Up to 700 h |
| Talk time | Up to 11 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |
| Price | About 20 EUR |