📱 Spesifikasi Lengkap Micromax X265 Kamera N/A Baterai 1200mAh
💰 Estimasi Harga: About 30 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 – SIM 1 |
| GSM 900 / 1800 – SIM 2 | |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2010. Released 2010 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 113.7 x 50 x 14.7 mm (4.48 x 1.97 x 0.58 in) |
| Weight | 95 g (3.35 oz) |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM) |
| Flashlight | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 2.2 inches, 15.2 cm 2 (~26.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels (~128 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | Yes |
| Call records | Yes |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| Radio | Stereo FM radio |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML (Opera Mini) |
| Games | Downloadable |
| Java | |
| MP3 player H.263 player Organizer Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1200 mAh battery |
| Stand-by | Up to 312 h |
| Talk time | Up to 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 30 EUR |