📱 Spesifikasi Lengkap Xiaomi Redmi Watch 2 Lite Kamera N/A Baterai 262mAh
💰 Estimasi Harga: About 50 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2021, November 01 |
| Status | Available. Released 2021, November 11 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 41.2 x 35.3 x 10.7 mm (1.62 x 1.39 x 0.42 in) |
| Weight | 35 g (1.23 oz) |
| Build | Plastic back, plastic frame |
| SIM | No |
| Waterproof (5ATM) 50m water resistant | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT LCD |
| Size | 1.55 inches |
| Resolution | 360 x 320 pixels (~311 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | Unspecified |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, gyro, compass, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 262 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Blue, Ivory |
| Price | About 50 EUR |