📱 Spesifikasi Lengkap Asus Zenwatch WI500Q Kamera N/A Baterai 370mAh
💰 Estimasi Harga: About 100 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2014, September. Released 2014, September |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 51 x 39.9 x 9.4 mm (2.01 x 1.57 x 0.37 in) |
| Weight | 75 g (50 g body) (2.65 oz) |
| Build | Glass front (Gorilla Glass 3), stainless steel frame |
| SIM | No |
| IP55 dust protected and water resistant (low pressure water jets) Compatible with standard 22mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.63 inches |
| Resolution | 320 x 320 pixels (~278 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass 3 |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android Wear OS |
| Chipset | Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400 (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 |
| GPU | Adreno 305 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB 512MB RAM |
| eMMC 4.5 | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| MP3 player Voice dial/commands | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 370 mAh (1.4 Wh), non-removable |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver/Rose gold |
| Price | About 100 EUR |