📱 Spesifikasi Lengkap Asus P505 Kamera 3MP Baterai 1000mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2006, March |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 108 x 60 x 22.5 mm (4.25 x 2.36 x 0.89 in) |
| Weight | 165g (5.82 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | 2.8 inches, 24.3 cm 2 (~37.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft Windows Mobile OS for PocketPC |
| CPU | Intel PXA270 416 MHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | MMC/SD, SDIO |
| Internal | 64MB RAM, 64MB ROM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, WAV, WMA, MIDI ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | 1.1 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | No |
| Asus Smart Keeper Instant capturing Image editing MMS Composer Conference call for max. 5 persons PC Sync Pocket Office Organizer World time Stopwatch | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1000 mAh battery |
| Stand-by | Up to 140 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |