📱 Spesifikasi Lengkap Asus Z810 Kamera 2MP Baterai 720mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2006, November |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 92 x 46 x 23.5 mm (3.62 x 1.81 x 0.93 in) |
| Weight | 110 g (3.88 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | QVGA, 256K colors |
| Size | 2.0 inches, 12.4 cm 2 (~29.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~200 ppi density) |
| Second external display, 256K colors, 128 x 128 pixels | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | Yes |
| Call records | 20 received, dialed and missed calls |
| Internal | 64MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, AAC, WAV, MPEG4 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | No |
| Games | Yes |
| Java | No |
| Karaoke Calculator Currency converter | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 720 mAh battery |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 5 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |